Zabezpieczenie Lakieru

Do czego służą powłoki ochronne? Powłoki ochronne lakieru samochodowego służą przede wszystkim jako ochrona przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi niszczącymi warstwę lakieru na pojazdach. Do niekorzystnych czynników zaliczyć należy przede wszystkim:

  • szkodliwe promieniowanie UV -powoduje blaknięcie lakieru,
  • kwaśne deszcze,
  • ptasie odchody- na lakierze tworzą się od nich wżery,
  • chemia samochodowa- wszelkiego rodzaju proszk/pianyi do mycia aut stosowane na większości myjni bezdotykowych,
  • sól drogową,
  • żywice, asfalt i inne osady uliczne,
  • działalność człowieka- zarysowania

Obecnie stosowanie powłok ochronnych staje się w zasadzie koniecznością dla każdego, kto dba o wygląd swojego samochodu. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, ze od pewnego czasu, ze względu na normy ochrony środowiska stosowane są jedynie lakiery na bazie wody, które charakteryzują się bardzo wysoką podatnością na jakiekolwiek uszkodzenia. Lakiery takie bardzo źle znoszą mycie zasadową chemią na myjniach bezdotykowych, kontakt z ptasimi odchodami zaś prawie zawsze kończy się bardzo brzydko wyglądającymi wżerami. Nawet ręczne mycie samochodu jest obecnie czynnikiem w znacznym stopniu pogarszającym wygląd samochodu.

Oferowane na światowym rynku powłoki ochronne bardzo się od siebie różnią, a ich zastosowanie i charakterystyka jest tak różna, jak różni są ich producenci. Kryteria wyboru jakie obraliśmy przy wyborze, wdrażaniu i stosowaniu powłok ochronnych na autach naszych klientów z czasem się zmieniały w skutek rozwoju tej gałęzi rynku motoryzacyjnego, dzięki czemu obecnie wybraliśmy i oferujemy jedne z najlepszych zabezpieczeń lakieru dostępnych na świecie.

 


Kwarcowa ochrona lakieru cQuartz

Najnowsza technologia w zakresie ochrony lakieru. Powłoki kwarcowe cQuartz produkowane są w nanotechnologicznym procesie, dzięki czemu ich struktura składa się z bardzo małych cząsteczek które uzupelniają zniszczoną strukturę powierzchni lakieru oraz tworzą na nim powłokę ochronną. Powłoki ochronne cQuartz to uznane na całym świecie produkty, dzięki którym użytkowanie samochodu i utrzymanie go idealnym stanie jest bardzo łatwe. cQuartz szczególnie dobrze sprawdza się jako ochrona bardzo delikatnych lakierów akrylowych, które bez zabezpieczenia rysują się i niszczą w każdych okolicznościach, przy każdym kontakcie, nawet podczas bezpiecznego mycia czy woskowania. Wielu uzytkowników samochodów z takimi wlaśnie lakierami nie wyobraża sobie powrotu do niezabezpieczonego lakieru.

 

 

Powłoki ochronne cQuartz chronią lakiery samochodowe przed m.in.:

- zarysowaniami w podstawowym stopniu,
- powstawaniem wżerów od ptasich odchodów,
- promieniowaniem UV,
- blaknięciem lakieru,
- przyklejaniem się do lakieru asfaltu i żywic,
- solą drogową,
- kwaśnym deszczem,
- nadmiernym zabrudzaniem się,

Cquartz łączy się z powierzchnią lakieru w sposób bardzo trwały, dzięki czemu zapewnia ochronę na 2 lata, nadając jednocześnie wspaniały szklisty połysk, który cieszy oko każdego, kto dba o swój samochód. Dzięki swojej nano strukturze i wypełnianiu uszkodzonych warstw lakieru powoduje jego wygładzenie i sprawia, że samochody i motocykle duzo trudniej się brudzą, a usuwanie ewentualnych zabrudzeń jest bardzo łatwe- wystarczy użyć wody pod ciśnieniem.

 

Powłoki cQuartz są bardzo trwałymi powłokami, odpornymi na stosowanie różnego rodzaju detergentów, środków zasadowych czy wody pod bardzo duzym ciśnieniem. Niemożliwe jest również usunięcie poprzez bardzo agresywną chemię samochodową. Powłoki kwarcowe wymagają bardzo starannego procesu nakładania składającego się co najmniej 3 etapów samej aplikacji. Można je stosować jedynie na lakier który został bardzo dokładnie umyty, odczyszczony z wszelkiego rodzaju nalotów, typu: kamien, asfalt i żywice, lotna rdza, wytrącone drobinki metali oraz bardzo precyzyjnie odtłuszczony. Proces taki zajmuje zawsze co najmniej pełny dzień pracy, dlatego też przestrzegamy przed firmami, które powłoki kwarcowe nakładają w ciągu zaledwie kilku godzin i "wypuszczają" klientów z nieutwardzonymi powłokami na drogę.

Kwarcowa powłoka ochronna występuje jako:

OCHRONA NA DWA LATA